Wydarzenia

"DZIECI SWOJEMU MIASTU"

       Życzenia się spełniają! W naszej gminie Dzień Dziecka trwa nie jeden dzień, nie tydzień, tylko dłużej. 8 czerwca po raz kolejny dzieciaki miały okazję do zabaw – odbył się festyn ” Dzieci swojemu miastu”. Były dmuchańce, warkoczyki, animacje dla dla dzieci i oczywiście przysmaki a na scenie … nasze dzieciaki. Zobaczcie sami!

WIZYTA BISKUPA W PRZEDSZKOLU IM. JANA PAWŁA II

      5 czerwca do Przedszkola Miejskiego im. Jana Pawła II przybył ks. bp. Adam Bałabuch. Spotkanie odbyło sie w ramach wizytacji kanonicznej Parafii pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim. Biskupowi towarzyszył ks. proboszcz Grzegorz Góra. Gości uroczyście przywitała pani dyrektor Celina Drańczuk. Nasi wychowankowie natomiast zaśpiewali i zatańczyli z wielką pasją i zaangażowaniem. Wizyta przebiegała w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Biskup opowiedział dzieciom historyjkę o marzeniu matki o grzecznym dziecku. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania biskupa Adama Bałabucha, co świadczy o tym, że uważnie słuchały jego słów. Odwiedziny zakończyły się rozdaniem dzieciom obrazków z wizerunkiem        Jana Pawła II- patrona naszego przedszkola oraz udzieleniem przez biskupa pasterskiego błogosławieństwa. Dziękujemy i zapraszamy ponownie.

Z wizytą w szkole

      Dzieci z najstarszych grup przygotowują się do pójścia do szkoły. Jednym z elementów tych przygotowań są  odwiedziny u naszych przyjaciół z  Zespołu Szkół Samorządowych w Stroniu Ślaskim.  5 czerwca nasze Słoneczka, Motylki i Żabki miały okazję po raz kolejny odwiedzić mury szkoły podstawowej. Odbyła sie ciekawa lekcja biblioteczna. Następnie wraz z uczniami klas pierwszych ćwiczyliśmy  na zajęciach wychowania fizycznego. Po  zajęciach wszyscy odpoczęliśmy w świetlicy szkolnej i zapoznaliśmy się z zasadami jej funkcjonowania. Mamy nadzieję, że ta wizyta ułatwi naszym zerówkowiczom przekroczenie progu szkoły 1 września! Powodzenia!

DZIEŃ MAMY, DZIEŃ TATY, DZIEŃ DZIECKA- DZIEŃ RODZINY!

           Jak co roku na przełomie  maja i czerwca w przedszkolu naprawdę duuużo mówimy o rodzinie. To w tym czasie obchodzony jest Dzień Mamy , Dzień Taty, Dzień Rodziny . Wychowawcy wszystkich grup zapraszali rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia z nimi na spotkanie. Dzieci przygotowały wspaniałe występy dla swych najbliższych, rodzice zadbali o przepyszne przekąski, pracownicy przedszkola o odpowiedni wystrój, natomiast wszyscy o wspaniałą atmosferę.  Każdy, kto był u nas na takiej uroczystości, wie, że potrafimy świętować.
No i wreszcie najważniejsze święto w naszym kalendarzu: Dzień Dziecka! Teraz dopiero zaczęły się cuda, wianki! Zabawy, przysmaki, prezenty- wszystko, co dzieci lubią najbardziej. Z tej okazji odbył się również rokrocznie organizowany Piknik Rodzinny, który zorganizowano w sobotę 1 czerwca. Rada Rodziców i rodzice  przygotowali wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, tor przeszkód, malowanie twarzy,  tatuaże, warkoczyki. Przybyli również  animatorzy, którzy prowadzili gry i zabawy. Łakomczuszki również znalazły coś dla siebie. Zabawa była znakomita. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Jakby tego było mało w poniedziałek przyszli do nas przyjaciele z KLUBU SENIOR +. Każda grupa została obdarowana własnoręcznie wykonanymi prezentami. 

        Życzenia się spełniają!. W naszej gminie Dzień Dziecka nie trwa jeden dznień, nie trwa tydzień, tylko dłużej. 8 czerwca o atrakcje dla najmłodszych zadbała gmina. Podczas festynu „DZIECI SWOJEMU MIASTU” atrakcji było co niemiara a na scenie można było podziwiać… nasze przedszkolaki!  To wszystko dla was dzieci!

Motylki na lotnisku

W Pacanowie kozy kują...

      15 maja odwiedzili nas aktorzy z Radomia i zaprezentowali pasjonujące przedstawienie pt: „Przygody Koziołka Matołka”. Wraz z głównym bohaterem wybraliśmy się w obfitującą w przygody podróż do Pacanowa. Podziwialiśmy odwagę Koziołka Matołka, który przegonił czarownicę i uwolnił troje dzieci. Poznaliśmy naukę płynącą z przysłowia „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”. Nauczyliśmy się również innych przysłów o kozie oraz wiersza o tym krnąbrnym zwierzęciu. Interakcja między aktorami a publicznością była wspaniała. Prowadzący mogli liczyć na współpracę z młodą, pełną energii widownią. Niektóre przedszkolaki mają już fach w ręku! Dzieci zamieniły się w kowali a przedszkole stało się kuźnią!  Po przedstawieniu wszystkie dzieci zostały przyjęte do KLUBU PRZYJACIÓŁ KOZIOŁKA MATOŁKA. Zostało to potwierdzone dyplomami oraz specjalnymi pieczątkami. Podróż do Pacanowa była wspaniałą przygodą!

Niezapominajkowy Dzień Rodziny w grupie Pszczółek 2024

Pszczółki dla Polski

WIWAT MAJ, 3 MAJ!

Rokrocznie uczestniczymy wraz z przedstawicielami różnych instytucji w gminnych obchodach upamiętniających uchwalenie KONSTYTUCJI 3 MAJA. W tym roku na scenie CETiK-u taniec z elementami patriotycznymi zaprezentowały dziewczynki z grupy Motylki i Słoneczka.

flag, nature, poland-792067.jpg

KOCHAMY TEATR!

 

„To właśnie teatr,

a teatr jest po to, 

żeby wszystko było inne niż dotąd”

        23 kwietnia po raz kolejny gościliśmy naszych przyjaciół ze Studia Teatralnego Herbi. Ty razem przyjechali oni, aby zabrać nas w cudowną podróż do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe. Dzięki ” Jasiowi i jego zaczarowanej fasoli” odwiedziliśmy krainę, w której kury znoszą złote jajka, a dźwięk fletu ma magiczną moc uzdrawiania. Po raz kolejny udało się wytworzyć tę cudowną więź między aktorami a publicznością. Z przyjemnością patrzyło się na to, co dzieje się na scenie, ale i na zachowanie dzieci na widowni- nasze przedszkolaki wiedzą już doskonale, jak zachować się w teatrze.  A po przedstawieniu pozostanie z nami przewodnia myśl spektaklu: Wszystko jest możliwe!

DZIEŃ ZIEMI

„Cały świat jest w naszych rękach,

Właśnie o tym ta piosenka.

Możesz dbać o cały świat, 

Chociaż masz niewiele lat”

fauna, wildlife, earthdaycontest-8704414.jpg

      22 kwietnia świętowaliśmy. Dzień Ziemi to bardzo ważne święto w naszym kalendarzu. Z tej okazji dzieci z grup Jeżyki i Żabki przygotowały przedstawienie dotyczące ekologii. Występ podziwiały nie tylko dzieci z przedszkola. Zaprosiliśmy również przedstawicieli Nadleśnictwa Lądek- Zdrój ( z którym zawsze chętnie współpracujemy), dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej oraz rodziców. Nasi mali podopieczni przypominali, jak ważne jest dbanie o planetę KAŻDEGO DNIA- nie tylko od święta. Zachęcamy do tego wszystkich. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie:

Uroczyście przyrzekamy:

Chronić przyrodę,

Oszczędzać wodę, 

Dokarmiać ptaki, 

Dbać o zwierzaki,

Kwiaty hodować, 

Drzewa szanować,

Nigdy nie śmiecić

I uczyć tego wszystkie dzieci!

Przestrzegajmy tych prostych zasad CODZIENNIE! Tylko wspólne działania mogą przynieść efekty. Nasza planeta, to nasza sprawa- dbajmy więc o nią i zostawmy ją piękną, czystą i kwitnącą dla naszych dzieci.

To od nas zależy przyszłość planety!

IX MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI “Nasi przyjaciele w świecie zwierząt”

19 kwietnia  w sali widowiskowej CETiK-u odbyła się kolejna edycja Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego. Do udziału w konkursie zaproszono, jak co roku, dzieci z okolicznych przedszkoli. Wszyscy wiemy, jak ważne jest kształtowanie szacunku dla natury i otaczającego nas świata, dlatego w tym roku zadaniem dzieci było zaprezentowanie wiersza, którego bohaterem jest zwierzę . Celem tego odbywającego się cyklicznie konkursu jest nie tylko popularyzowanie poezji dziecięcej i rozwijanie zdolności recytatorskich, lecz również zachęcanie do prezentacji swych umiejętności na scenie.  Dzieci zaprezentowały się znakomicie! Nie tylko nauczyły się na pamięć wierszy, ale w ich recytację włożyły całe serce. No i kochani: rozbiliście bank! Okazało się, że musieliśmy ad hoc zwiększyć ilość nagród, ponieważ nie sposób było nie docenić waszych starań i waszego talentu! Wszystkie dzieci otrzymały nagrody zasponsorowane przez Pana Burmistrza Stronia Śląskiego pana Dariusza Chromca a wielu z was musieliśmy nagrodzić w sposób specjalny. Oto lista finalistów:

Przedszkole Miejskie im. J.Pawla II w Stroniu Śląskim .
3/4 latki:

Pszczółki

– Iga Majka „Psie smutki” Jan Brzechwa- NAGRODA ORGANIZATORA

Biedronki
– Hanna Bogusz . „Żyrafa z książki” – „ Żółw wiercipięta i inne zwierzęta”

5/6 latki:

Słoneczka:
– Agata Biernat „ Kwoka” Jan Brzechwa- NAGRODA ORGANIZATORA
– Jaś Matkowski „ Zebra” Jan Brzechwa
– Barbara Soroko „ Kotek” Julian Tuwim
– Wiktoria i Weronika Szłapak „ Mój przyjaciel” Jolanta Wybieralska
Żabki:
-Agata Bartulska „Żaba” Jan Brzechwa- WYRÓŻNIENIE
-Aleksandra Koniak „ Pan Tygrys” Ludwik Jerzy Kren-NAGRODA BURMISTRZA

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi – Lądek Zdrój.
5/6 lat.
– Strząska Maja „ Czysty Las”. Autor Nieznany- WYRÓŻNIENIE

 Występy wywarły ogromne wrażenie na publiczności. Nie szczędzono braw naszym małym  uczestnikom konkursu.  Gratulujemy nie tylko ZWYCIĘZCOM , ale również  WSZYSTKIM uczestnikom, ponieważ absolutnie KAŻDY z WAS zasłużył na oklaski. Jesteście wspaniali! Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy  do udziału w przyszłorocznej jubileuszowej edycji konkursu.

JAK TO SIĘ WSZYSTKO ZACZĘŁO?- ZAJĘCIA NA TEMAT POCZĄTKÓW KINA

           28 marca w ramach współpracy z Biblioteką Miejską w Stroniu Śląskim oraz z CETiK-iem odbyły się zajęcia, których celem było przybliżenie początków kina. Pani Aleksandra Majcher pod czujnym okiem pani Anny Duch przeprowadziła w przedszkolu zajęcia dla dzieci ze starszych grup. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób narodził się film. Dzieci były zachwycone, widząc jak dzięki odpowiednio ustawionym aparatom fotograficznym, powstała sekwencja 12 zdjęć galopującego konia dająca początek ruchomym obrazom. Uśmialiśmy się do łez oglądając fragmenty filmów z Charlie Chaplinem (aż strach powiedzieć, co się działo, gdy próbowaliśmy odtworzyć te sceny). Rozbudzona wyobraźnia dzieci zaowocowała ujawnieniem talentów aktorskich. Część z naszych małych podopiecznych ma zacięcie komiczne. Dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i zapraszamy ponownie z kolejnymi projektami.

WIELKANOC

          Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc. W przedszkolu przygotowujemy się do niej z zapałem: poznajemy zwyczaje wielkanocne, ozdabiamy jajka na 1000 sposobów, wykonujemy i roznosimy kartki z życzeniami. Kluczowym elementem polskiej tradycji jest to, że zasiadamy wspólnie do świątecznego stołu. 27 marca było tak i w Naszym Przedszkolu.  Zasiedliśmy wszyscy do uroczystego śniadania wielkanocnego, podczas którego zjedliśmy żurek z jajkiem i pyszną białą kiełbasę. Delektowaliśmy się również specjalnie na tę okazję przygotowanymi specjałami: babkami, mazurkami, sernikami. Tego dnia odwiedził nas również Pan Burmistrz . Przyszedł  do nas z życzeniami i obiecanymi  cukierkami dla wszystkich dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy  pomagali zajaczkowi przygotować prezenty, piekli ciasta, przygotowywali z nami sale i prrzyczynili się w jakikolwiek sposób do tego, aby dzień ten przebiegł w miłej świątecznej atmosferze.  

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego „Alleluja”

życzą pracownicy Przedszkola wraz  z podopiecznymi

ai generated, cat, easter-8563510.jpg

WIOSENNE PRZEDSTAWIENIE DLA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z CENTRUM PSYCHIATRII DŁUGOTERMINOWEJ

            25 marca byliśmy w odwiedzinach w Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim  z naszym wiosennym przedstawieniem. Dzieci z grup Słoneczka i Motylki zaprezentowały występ przygotowany specjalnie na powitanie wiosny. W pięknych strojach i z kwiatami w ręku prezentowaliśmy wierszyki i śpiewaliśmy piosenki, aby powitać budzącą sią do życia przyrodę.  W nagrodę otrzymaliśmy gorące brawa od pensjonariuszy oraz słodycze od Zajączka, który tam nas znalazł. Miło było dla Was występować. Jesteście wspaniałą publicznością.