Wydarzenia

Karnawał w Przedszkolu

Wizyta przedstawicieli Nadleśnictwa Lądek-Zdrój, własnoręczne wykonanie przez dzieci kulek z ziarnami dla ptaków

Dzień Babci Dziadka

Dnia 20 stycznia 2023 w Cetiku odbyło sie uroczyste spotkanie z Babciami i Dziadkami naszych Przedszkolaków. Dzieci przygotowały piękne przedstawienie. Swoja postawą złożyły Wszystkim Babciom i dziadkom życzenia by żyli w zdrowiu i szczęściu. 

Uroczysta Wigilia i Jasełka

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas pełen radości, miłości, wspólnych spotkań, łamania się opłatkiem, składania życzeń oraz śpiewania kolęd. To okres budowania wspólnoty w naszych rodzinach, ale również w przedszkolu.

Dnia 16 grudnia (piątek) 2022 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, które rozpoczęło się od Jasełek. Przedstawienie zostało przygotowane przez dzieci z grup „Jeżyki” i „Motylki” a ta wspaniała organizacja dzieki nauczycielkom Pani  Małgorzacie Zdanewicz, Pani Marioli Hoffmann oraz Pani Monice Laska 

Mikołaj w Przedszkolu

Mikołajki to jeden z bardziej sympatycznych dni w roku, szczególnie wyczekiwany przez dzieci. 6 grudnia to jednak przede wszystkim wspomnienie świętego Mikołaja z Miry, zwanego niekiedy świętym Mikołajem z Bari. To dzień, kiedy zwyczajowo wręczamy sobie drobne upominki. Mikołajki dają często „przedsmak” bożonarodzeniowej atmosfery.  W Przedszkolu Miejskim w Stroniu Śląskim  gdzie uczęszczają same grzeczne dzieci Mikołaj zjawił się tuz o poranku…..

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzi się 25 listopada. Tego dnia w wielu żłobkach, przedszkolach i szkołach odbywają się zabawy, których tematem jest kultowa zabawka.  Tak odchodziliśmy to święto w Przedszkolu Miejskim w Stroniu Śląskim

Dzień Różowej Wstążki

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi. W ramach kampanii, dnia 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. Przedszkole Miejskie w Stroniu Śląskim także uczestniczy w wydarzeniu i zachęca wszystkie mamy ciocie, babcie i wszystkie kobiety do badań . 

Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 7 października 2022 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka w roku szkolnym 2022/2023 . Młodsze grupy obchodziły swą uroczystość w Przedszkolu, „starszaki” w Cetiku w Stroniu Śląskim .