WIZYTA W REMIZIE STRAŻACKIEJ

6 października przedszkolaki poznały tajniki pracy strażaka. Okazało się, że nie zajmują się oni jedynie gaszaniem pożarów. Zostaliśmy zaproszeni przez pracowników  OSP w Stroniu Śląskim do remizy, którą zwiedzaliśmy z ogromnym zainteresowaniem:  wóz strażacki jest naprawdę ogromny i znajduje się w nim mnóstwo sprzętu niezbędnego podczas wykonywania przez strażaków swoich obowiązków. Widzieliśmy również kompletny ubiór, który strażacy zakładają przygotowując się do akcji. Podczas spotkania dzieci zostały zaznajomione z zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej oraz utrwaliły znajomość numeru telefonu alarmowego. Na zakończenie  (chociaż to nie był lany poniedziałek) nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć ( i nawet samodzielnie spróbować), jak trudno jest trafić strumieniem wody w określony punkt. Trudno wyobrazić sobie ciekawszą lekcję. Wszystkim pracownikom OSP w Stroniu Śłąskim dziękujemy za wspaniałe, pouczające spotkanie oraz za to, że z tak wielkim zaangażowaniem wykonujecie swoją pracę.

sazpa

Uff…

waves, sea, ocean-8265263.jpg

Jestem w szoku! Napisałam coś.

PISZĘ

bee, nature, flower-8190665.jpg

Panie Irku, ja zaraz zwariuję. To nie dla mnie 🙁

Grupa „Żabki” wykonała pierwsze zadanie projektowe ” A-ale plama”, ćwiczenia oddechowe z zakresu profilaktyki logopedycznej.BEZPIECZEŃSTWO  JEST NAJWAŻNIEJSZE